Nakupte za 1.000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Když vymýšlíte dárek pro sestru, je to vaše noční můra?

káva jako dárek pro sestru

Kdo neví, ten se často obrátí na přítele google. A co si myslí vyhledávač, když do něj zadáte „dárek pro sestru“? Myslí si, že nevoní, proto potřebuje parfém. Že doma netopí, tak hřejivou deku. Že je příliš chlupatá, proto depilátor. Že se nudí a nemá vkus, čili ji zachrání nejnovější román od Haliny Pawlowské. Že k smrti nerada luxuje, takže ocení robotický vysavač. Že je tlustá, tudíž využije dietu v prášku plus osobní váhu. A že je přející a dobrosrdečná, potěší ji veselá koza do Afriky. Chytrý vyhledávač vyplivne klidně 13 768 užitečných rad, ačkoli vaši sestru nikdy neviděl, ani si k ní nečichl, ani nemá na základě čeho tušit její uklízecí preference. I přesto má plnou náruč dobrých rad – se slevou a dopravou zdarma.

Když už máte sestru dlouho a za sebou spoustu společných Vánoc, narozenin a svátků, je velmi pravděpodobné, že všechno už dostala. Že všechny předměty už zkrátka vlastní. A to i možná víc než jednou. Navíc dnes je v kurzu minimalismus. Možná i o vás a vaší sestře platí, že kupovat další „věci“ jde proti vašemu přesvědčení.

Jaké jsou další možnosti, když vyloučíme darování věcí? Podívejme se na ně.

  1. Dávat si se sestrou vzájemně vouchery? To je neosobní a úplně to ničí ducha Vánoc.
  2. Dávat si peníze je divné, ručně vyrábět dárky zase infantilní.
  3. Příspěvky na charitu jsou ve své podstatě smutné (pokud je to jediný dárek) a taky trochu dárkem naslepo (protože nikdy nevíte, jestli se s vědomím, že jste něco podpořili, dostaví radost nebo rozčarování. Představu o smysluplné dobročinnosti máme zkrátka každý jinou).
  4. Zbývají ještě poukázky na zážitky, ale to už jste si se sestrou jistě vysvětlily poté, co se vloni málem počurala při bungee jumpingu.

Pokud u všech výše uvedených omezení ve vašem košíku svítí ještě omezení finanční, pak máte s výběrem vánočního dárku sestře dost velký problém. Ale my ho vyřešíme!

Darujte sestře dárek „deset v jednom“

V jednom jediném zabaleném dárku pod stromečkem najde těchto deset výhod: luxusní kvalitu, překvapení, relaxaci, kreativitu, podporu fair trade, pozitivní zdravotní aspekt, praktičnost, vánoční atmosféru, vtip a i tu vůni nakonec.

Vy určitě i bez vyhledávače víte, že sestra na otázku, co by si přála, v drtivé většině odpoví: Mít klid, vyložit si nohy a konečně dočíst tu rozečtenou knížku. A k tomu si uvařit dobrou kávu. Káva je oblíbený nápoj mnoha lidí, což ji dělá skvělým univerzálním dárkem i pro různé typy sester.

Existuje mnoho druhů kávy z různých zemí. I s různými způsoby přípravy. Darovat můžete celý dárkový set, který nenudí a neustále překvapuje. Kvalitní káva je luxusním dárkem, z jehož konzumace se často stane doslova rituál. Káva má pozitivní vliv na náladu i zdraví. Vánoce jsou spojeny s pohodlím a teplem domova, takže právě káva může přinést tu správnou atmosféru a vůni svátečních časů. I k vaší sestře domů.