Nakupte za 1.000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Káva jako dárek pro každého

Patří vymýšlení dárků mezi vaše oblíbené činnosti? Možná ano, ale přiznejme si, že zvlášť v období, kdy se příležitosti a (někdy) také povinnosti dárky pořizovat kumulují, je to trochu náročnější i pro sebekreativnější ježíšky. Nebo ta známá otázka: co darovat člověku, který už všechno má? Odpovědí, řešením a dobrou radou je: darujte kávu.

Ten dárek můžete dát každému!

Tedy s výjimkou těch, kteří ještě na to nemají věk. Případně se z nějakých důvodů zrovna nacházejí v období různě zdůvodněné kávové abstinence. Dobrých důvodů, proč kávu nepít, moc není, tudíž se budeme zabývat dobrými důvody, proč kávu nejen pít, ale také koupit a přinést jako dárek. Šťastný ten, kdo bude obdarovaný! Káva totiž není jen jeden dárek, jsou to rovnou čtyři prezenty v jednom a k tomu jeden výjimečný. 

káva jako dárek

Vůně

První dárek ze skupiny “čtyři v jednom” je vůně. Vůně kávy má na lidskou psychiku spoustu pozitivních účinků. Mnoho lidí má s vůní kávy pozitivní asociace, protože ji spojují s příjemnými zážitky, třeba posezení s přáteli nebo relaxace. Vůně kávy prokazatelně zlepšuje náladu a pomáhá uvolnit stres. Káva obsahuje řadu aromatických látek sama o sobě. V rámci přípravy pak umožňuje, abyste si další voňavé kombinace tvořili podle nálady. Skořice, kardamon, vanilka… Zasnili jste se?

Chuť

Druhým dárkem je skvělá chuť. Trh s nápoji – ať vymýšlí, co vymýšlí – ještě s ničím lepším než kávou nepřišel. Počet kaváren v Česku stále roste, jejich tržby se násobí, káva se stále drží na vysokých příčkách průzkumů oblíbených nápojů. Existuje mnoho druhů kávy a způsobů její přípravy, což umožňuje jednotlivcům vybírat si mezi různými chutěmi. Káva má údajně víc přívlastků než víno. Podle známého diagramu chutí káv je tónů chutí kávy několik stovek, dokonce až tisíc. Chuť kávy závisí na místě a způsobu pěstování kávovníků, na půdě a způsobech sušení. A také na postupu pražení. Chtěli byste se zúčastnit degustace kávy? V tom případě se poohlédněte po někom, kdo vás zasvětí do tzv. coffee cuppingu, odborné degustace chutí kávy. Mimochodem, organizace takové akce je taky dobrý tip na dárek!

Darujte kávu

Zážitek

Jako třetí dárek zdůrazňujeme zážitek. Umění připravit výborný šálek kávy závisí na přesném dodržení postupu přípravy, tedy na poměru kávy a vody, na způsobu a hrubosti mletí, zároveň také na čerstvosti. Pro mnoho lidí je příprava a pití kávy rituálem, který jim pomáhá získat pocit pohody a kontroly nad svým dnem. Pití kávy může také také evokovat pocit pohodlí a bezpečí. Káva může podněcovat společenské interakce a zlepšovat mezilidské vztahy, mění atmosféru pracovních schůzek a je symbolem pohostinnosti.

Účinek

Čtvrtý dárek ze čtyř je účinek kávy. Kofein v kávě obsažený povzbuzuje a stimuluje nervový systém, zvyšuje energii, redukuje únavu, udržuje nás déle bdělé a soustředěné, zvyšuje kognitivní funkce jako pozornost a paměť a také podporuje naši schopnost řešit problémy.

Individualita

A konečně, pátý a nejvýjimečnější dárek: individualita. V našem eshopu nabízíme různé edice kávy, které můžete vybrat přesně podle vkusu obdarovaného. Máte někoho, kdo miluje motorky? Co takhle Moto kafe? Nebo pro technické nadšence, Fofr kafe je skvělou volbou. Pro dámy máme speciální edici Pro dámy. A samozřejmě, pro ty, kteří hledají něco výjimečného, je tu Maryša.

Dárková káva

Kdybychom měli popsat všechny přednosti milované kávy, zabralo by nám to tolik času, že bychom se bez kávy určitě neobešli. A platí, co jsme psali na začátku: tenhle dárek můžete dát každému a dokonce i sobě samému.