Nakupte za 1.000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Objevte nový způsob, jak si užít kávu: Cascara – čaj, nebo káva?

Káva, nebo čaj? Ohledně Cascary se vedou diskuze na téma, zda je tento produkt káva, nebo čaj. Pokud jste dosud omezili svůj pohled na kávu pouze na šálek espressa či cappuccino, měli byste se připravit na objevení nového pohledu do kávového světa: Cascara.

kafe cascara

Co je to Cascara?

Cascara není mezi kávovými produkty žádnou novinkou, je dokonce starší než jako káva, kterou známe dnes. Cascara je jedinečný nápoj, který se získává z dužiny kávových třešní. Ano, správně jste slyšeli, můžete si užít kávový zážitek i mimo samotná zrnka kávy. Dužina těchto třešní, které obklopují kávová zrna, se obvykle vyhazuje jako vedlejší produkt při zpracování kávových bobů. Nicméně, když se dužina suší, může být použita k vytvoření lahodného nápoje podobného čaji.

Jaké jsou výhody Cascary?

Stejně jako káva obsahuje i tento nápoj kofein, ale s tím rozdílem, že Cascara poskytuje mírnější a vyváženější energizující účinek. Díky tomu může být tento produkt ideální volbou pro ty, kteří chtějí omezit příjem kofeinu, ale stále si užívat jeho povzbuzujícího účinku. Kromě toho obsahuje Cascara také mnoho antioxidantů a dalších živin, které mohou přispět ke zlepšení vašeho zdraví.

A kde se Cascara vlastně vzala?

S největší pravděpodobností pochází káva původně z Etiopie, z provincie Kaffa, kde dodnes rostou divoce keře kávovníku. Pravděpodobně byla v 13. a 14. století přenesena válečníky během vojenských tažení do Jemenu, kde byla pěstována na terasovitých políčkách.

Jak si užít Cascaru?

Příprava Cascary je jednoduchá a nese s sebou skvělé možnosti pro kreativitu a experimentování. Nejčastěji se Cascara připravuje zalitím horkou vodou a necháním louhovat po dobu několika minut. Výsledkem je lahodný a osvěžující nápoj s jemnou ovocnou chutí a jemnými tóny, které vám připomenou samotnou kávu, ale s unikátním twistem. Další možností je přidání Cascary do směsi čajů nebo dokonce do kávy samotné.

kafe

Tip na přípravu:

Na 1,5 dl vody dejte 4 čajové lžičky (přibližně 5 g) Cascary, pokud louhujete v konvici, pak přidejte navíc 1 lžičku. Zalijte vařící vodou a nechce louhovat 6-8 minut. Kromě teplé varianty si můžete připravit i ledovou Cascaru.

Tip číslo 2: Ledová káva

Léto se blíží. Zkuste něco nového, například Cascaru v kombinaci s ledem a pomerančovou nebo citronovou šťávou. Tento nápoj vás dozajista překvapí i osvěží naráz!

  1. Dejte sušenou Cascara do nádoby a zalijte ji horkou vodou. Nechte ji namočit asi 5-10 minut. Čím déle ji necháte, tím silnější bude chuť.
  2. Filtrovaní: Jakmile je Cascara namočená, použijte sítko nebo jemné sítko, abyste oddělili tekutinu od pevných částic Cascary. To by vám mělo dát čistý nálev Cascary.
  3. Chladící proces: Přidejte led do sklenice a zalijte ho filtrovaným nálevem Cascary. Můžete přidat také mléko podle chuti.
  4. Dolaďte chuť: Pokud je to potřeba, přidejte sladidlo podle vaší preference.
  5. Zamíchejte: Dobře zamíchejte nápoj, aby se všechny chutě spojily.
  6. Servírování: Přidejte nějaké kostky ledu pro osvěžující nápoj a podávejte!

Tento recept můžete upravit podle svých preferencí, tzn: množství ledu, typ mléka i komponenty navíc jsou zcela na Vaší fantazii. Takže proč se neodvážit opustit zaběhlé cesty a přidat trochu dobrodružství do svého kávového rituálu?

U nás můžete zakoupit produkt v plechovce i v sáčku.

Těšíme se na zpětnou vazbu od vás. Můžeme vám s něčím poradit? Nejste si jistí výběrem? Napište nám, prosím, přes kontaktní formulář, nebo se ozvěte na náš e-mail, a my vám rádi poradíme.