Nakupte za 1.000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Garage Coffee Indonesie Sumatra, zrnková káva 100% arabica

Díky jedinečnému způsobu zpracování zvaném “Giling Basah” získáváme z největšího ostrova Indonesie nezaměnitelnou organickou kávu. Získá si Vás jistě kvůli své dřevité vůni, chuti čokolády, ořechů a koření s jemnou dochutí ovocitých tónů.
Hmotnost -
Rozměry -
Velikost balení:

1000g, 750g, 500g, 250g, 100g

Zpracování

zrnková

Předpokládaný termín doručení

Předpokládané doručení 05.12. pro zrnkovou kávu. Doručení ostatní varianty

Upozornění

kvůli vysokému počtu objednávek před Vánoční sezónou, může být termín doručení delší, než máme uvedeno. Proto prosíme, objednávejte s předstihem a omlouváme se za případné prodloužení lhůty doručení.

 

Pro varianty

  • mleté kávy je předpokládaný termín doručení +2 dny

 

Doporučení:

  • Platba kartou
  • Doprava PPL
Trvanlivost čerstvé kávy je 9 měsíců
Prodejní místa
Popis kávy

Indonéské souostroví poskytuje velmi úrodnou půdu pro pěstování kávy, díky zvětralému sopečnému povrchu. V této zemi převažuje pěstování robusty, podíl pěstování arabiky je podstatně menší. Během sklizně místní farmáři sbírají zralé plody ručně. Indonésie je možná nejvíce známá svým jedinečným procesem “giling basah”, v překladu mokré loupání. Ačkoliv jeho přesný původ není jasný, tato metoda s největší pravděpodobností vznikla v Acehu koncem 70. let 20. století. Zjednodušeně jsou nasbírané plody oddužněny, následně se nechávají zrna sušit na terase po dobu 4-5 dnů. Poté ještě z vlhkých plodů se loupe pergamen. Díky velkému vývozu robusty je Indonesie 3. největší producent kávy na světě.