Nakupte za 1.000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Garage Coffee Etiopie Yirgacheffe, zrnková káva 100% arabica

Organická etiopská káva se sladkým nádechem, mírně kořeněná až vínová, s čokoládovými tóny a květinovým aroma. Káva ideální pro milovníky výrazných ovocitých tónů. Bohatou a výraznou chuť doporučujeme vyzkoušet v šálku espressa, nebo pro zjemnění chuti při přípravě překapávaných káv. Osvědčila se nám i při přípravě tradiční turecké kávy v džezvě se špetkou mletého kardamomu.
Hmotnost -
Rozměry -
Velikost balení:

1000g, 750g, 500g, 250g, 100g

Zpracování

zrnková

Předpokládaný termín doručení

Předpokládané doručení 05.12. pro zrnkovou kávu. Doručení ostatní varianty

Upozornění

kvůli vysokému počtu objednávek před Vánoční sezónou, může být termín doručení delší, než máme uvedeno. Proto prosíme, objednávejte s předstihem a omlouváme se za případné prodloužení lhůty doručení.

 

Pro varianty

  • mleté kávy je předpokládaný termín doručení +2 dny

 

Doporučení:

  • Platba kartou
  • Doprava PPL
Trvanlivost čerstvé kávy je 9 měsíců
Prodejní místa
Popis kávy

Farmáři v této oblasti pěstují kávu již po mnoho generací. Etiopie je často označována za kolébku kávovníku arabského, nedávné výzkumy však ukázaly, že toto označení by si zasloužil I Jižní Súdán. Tato země si velmi zakládá na pěstování kávy bez použití chemických hnojiv nebo pesticidů. Tradiční pěstování vede k výjimečné zrnkové kávě a Chelbessa toho maximálně využívá dodržováním přísných posklizňových norem. V oblasti nazývané Yirgacheffe, která se nachází uvnitř sidamského regionu rostou některé z nejjemnějších etiopských káv. Často mají zářivě citrusové tóny, jemné květinové chutě, lehkou texturu a vyváženou sladkost. Etiopie je 5. největší producent kávy na světě.