Nakupte za 1.000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Burundi Kibingo

Svěží africká káva odrůdy Red Bourbon, zpracována suchou metodou, bude tou správnou volbou pro milovníky jemných ovocných tónů. Dopřejte si lahodný šálek espressa, nebo objevujte výjimečné pestré chutě v alternativních přípravách.
Hmotnost -
Rozměry -
Velikost balení:

1000g, 750g, 500g, 250g, 100g

Zpracování

zrnková

Předpokládaný termín doručení

Předpokládané doručení 05.12. pro zrnkovou kávu. Doručení ostatní varianty

Upozornění

kvůli vysokému počtu objednávek před Vánoční sezónou, může být termín doručení delší, než máme uvedeno. Proto prosíme, objednávejte s předstihem a omlouváme se za případné prodloužení lhůty doručení.

 

Pro varianty

  • mleté kávy je předpokládaný termín doručení +2 dny

 

Doporučení:

  • Platba kartou
  • Doprava PPL
Trvanlivost čerstvé kávy je 9 měsíců
Prodejní místa
Popis kávy

Mycí stanice Kibingo se nachází v oblasti Kayanza v severní části Burundi v blízkosti hranic Rwandy. Zdejší kávová zrna mají tradičně vysokou kvalitu. Mycí stanice leží 1893 metrů nad mořem a slouží 3515 registrovaným pěstitelům kávy, kteří jsou rozmístěni na 18 kopcích v této oblasti. Díky své vybavenosti tato stanice dokáže zpracovat 750 000 kg kávových třešní za pouhý jeden den. Během sezóny je veškerá káva selektivně ručně sbírána, poté se znovu ručně třídí, aby se odstranily všechny poškozené, nedozrálé a přezrálé plody. Zásluhou poctivé práce drobných farmářů, kteří produkují výjimečné kvalitní kávy se Burundi každým rokem stále více dostává na mapu speciálních káv. Káva je sladká, ovocná po jablkách a sušených meruněk s jemnou dochutí karamelu.