Nakupte za 1.000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Mlýnek na kávu: Naučte se mlít svou oblíbenou kávu jako profesionál

Správně namletá káva je základ dobrého požitku z vypitého šálku. To potvrdí každý milovník kávy. Abychom měli kávu správně umletou, je třeba zvolit vhodný mlýnek. Upřednostňujete sami ruční, nebo elektronický mlýnek, a jaký je mezi nimi vlastně rozdíl, co se kvality namleté kávy ve výsledku týče? Důležité je, abyste kávu vždy mleli až těsně před…jinak se může stát, že ztratí své přirozené aroma.

Elektrický mlýnek vás překvapí svou rychlostí a ubydou vám starosti s ručním mletím kávy, v případě, že chystáte kávu na rodinné sešlosti pro více lidí. U obou typů mlýnků je většinou možné nastavovat hrubost mletí, což přivítají všichni ti, kteří neustále pendlují mezi fench pressem, bialetkou a dalšími typy přípravy kávy, kde se hrubost mletí kávy mění.

Ruční mletí kávy

ruční mletí kávy

Ruční mletí kávy máme spojené s rituálem. Tímto stylem mlely kávu již naše babičky. Mletí kávy ručním mlýnkem dá celému rituálu správnou atmosféru a zaručuje dobrý pocit i kapku nostalgie, navíc má uživatel dobrý pocit, že si kávu namlel sám. O to s větší chutí si ji vypije.
Pokud se rozhodnete jít touto cestou, doporučujeme mlýnek s keramickými mlecími kameny (nereznou a vydrží déle).

Elektrický mlýnek je pro ty, kteří mají rádi pohodlí a nemají tolik času, ale rádi si kávu doma sami namelou. Vaše káva bude připravena za pár vteřin. Stejně tak nemusíte odhadovat dávky, které melete – vše je většinou možné nastavit. Důležitým faktorem u elektrických mlýnků je mlecí mechanismus, který může být tvořen buď tříštivými noži nebo mlecími kameny.

umleta zrnková káva

Nezapomeňte ani na správnou údržbu mlýnků. Ať už ručního či elektrického. Je nutné jej vyčistit po každém mletí. Uživatelům se doporučuje i v mlýnku jednou měsíčně pomlít rýže (s nastavením na jemné mletí).

Ruční mlýnek kávu rozhodně nespálí, je levnější a má své kouzlo. Elektrický mlýnek je rychlejší a pohodlnější. Na údržbu ale náročnější a rozhodně dražší. Už máte svého favorita?

Těšíme se na zpětnou vazbu od vás. Můžeme vám s něčím poradit? Nejste si jistí výběrem? Napište nám, prosím, přes kontaktní formulář, nebo se ozvěte na náš e-mail, a my vám rádi poradíme.