Nakupte za 1.000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Káva jako dárek pro kolegu

Kolega je ten, kdo za vás zvedne telefon šéfovi, když si zrovna vyběhnete z kanceláře na malý nákup do hypermarketu. Kolega je ten, kdo vám dá opsat poznámky z porady, když potřebujete dokoukat poslední díl seriálu na Netflixu. Kolega je ten, kdo vás upozorní na to, že se šéfovou sekretářkou, na kterou si tajně myslíte, už chodí šéf.

Nebo to možná máte jinak

dárek pro kolegu - kvalitní káva

Kolega je ten, kdo tvrdí, že jste na nákupu v hypermarketu, když si jen vyběhnete na záchod. Kolega je ten, kdo vám „zapomene“ říct, že jste byl pověřen dělat zápis z porady a klidně vás celý čas nechá koukat se na třeba na tři díly seriálu za sebou. Kolega může být taky ten, kdo pozve na kávu šéfovu sekretářku pět minut před vámi a diví se, že vám to vadí. Ať je to tak nebo tak, věřte nám, kolega je ten, kdo si zaslouží jako dárek tu nejlepší kávu. A to i tehdy, nemá-li zrovna narozeniny. Protože je to člověk, se kterým často trávíte víc času, než s vaší rodinou, protože má velký podíl na tom, jak rádi chodíte do práce. A protože život je příliš krátký na to, abychom nevyužili každou vhodnou příležitost dát si dobrou kávu.

Pokud jste s kolegou kamarádi, je potřeba dělat všechno proto, abyste jimi zůstali. A že to občas nemusí být lehké. Náročné konkurenční prostředí, které občas láká jednoho vymluvit se na druhého, vybít si na něm frustraci nabranou u šéfa na koberečku nebo zbavit se v jeho prospěch náročnější části úkolu, klade na tento druh vztahu vysoké nároky. A to nemluvíme o toleranci zlozvyků ve vzájemném spolužití v jedné kanceláři. Jeden miluje kyslík, druhý nesnáší větrání, jeden si večer dopřeje nakládaný hermelín, druhému se z vůně česneku zvedá žaludek, jeden potřebuje k práci hrobové ticho druhý bez Evropy 2 nedá ani ránu…

Káva místo dýmky míru

Pro utužování vztahů ještě nikdo nikdy nevymyslel nic lepšího, než „posezení u…“ (doplňte si podle vašich možností). My doplníme „posezení u kávy“. Posezení u kávy totiž umožňuje vytvořit příjemnou, uvolněnou a voňavou atmosféru, kde jsou všechny smysly natolik rozmazlované, že to poslední, na co byste se chtěli soustředit, je nějaká zbytečná hádka o průvan. A tak si oba vyložíte nohy, uvědomíte si, jak je vám spolu dobře, jak se doplňujete a jak si vycházíte vstříc a máte jasno: kolegiální kamarádství je zase na čas bezpečně utuženo.

Káva jako otvírák a společné téma

Pokud jste s kolegou nekamarádi, je potřeba udělat všechno proto, aby se to změnilo. Ani největší tvrďas nevydrží dlouhodobě chodit někam, kde se necítí dobře. Na kolegu, se kterým plánujete mírové jednání, ale nemůžete vybalit nějaké tři v jednom. Potenciálně konfliktní schůzka potřebuje být zajištěna kvalitou. Úžasná 100% Arabica je ideální volbou pro situaci, kdy potřebujete přenastavit vztahy, získat důvěru a také téma na společný rozhovor. Protože nejlepší způsob, jak začít emocionálně vypjatou výměnu názorů, je společný zájem. Kvalitní káva je nejen výborným nápojem, ale i výbornou záminkou, jak se s někým jiným – klidně i naprosto rozdílným – naladit na stejnou vlnu.