Nakupte za 1.000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Výběrová káva hořká a silná jako váš stroj

moto kafe

Bylo nebylo, v 50. a 60. letech dvacátého století se po ulicích severního Londýna proháněly legendární café racers, rychlé a lehké motorky speciálně upravované tak, aby vzrušení z rychlosti – na kratší vzdálenost – bylo co nejintenzivnější. Závodníci na těchto elegantních a minimalistických krasavicích měli soupeřit o to, kdo jako první dojede z jedné kavárny do druhé. Jednou z takových kaváren byla v roce 1938 otevřená Ace Cafe, dnes renomovaná značka s několika pobočkami po celém světě. Tak začal příběh lásky mezi motorkáři a kávou. Přestože se způsob vyjadřování, hudba, vkus i stroje od té doby mnohokrát změnily, jedno zůstává stejné…  

Chuť zastavit se a dát si dobrou kávu

Že káva a motorky j(e)dou ruku v ruce, dokazuje třeba projekt ikonického amerického výrobce motocyklů Harley Davidson. Do „latté“ businessu vstoupila značka Harley Davidson otevřením kavárny v Torontu v roce 2016. Hlavním marketingovým záměrem bylo přiblížit „choppry“ mileniálům, tedy generaci, která pije tolik kávy, že by podle statistik mohla bez problémů konkurovat Kolumbii. V kožených sedačkách této stylové kavárny byste ovšem svoje milované capuccino viděli popíjet i staré a větrem ošlehané harleyáře. Na svých oficiálních stránkách mají tito rebelové a samorosti v nabídce 33 různých hrnků, hrníčků a termosek na kávu a zdaleka nejsou jediní. Vždyť téměř nenajdete značku motorky, která by tento artikl v nabídce reklamních předmětů neměla.

Před cestou za cestou nikdo nesmí spát

adventure káva

Je něco krásně přitažlivého na kombinaci vůní benzínu a čerstvě uvařené kávy. Dobré kavárny patří k oblíbeným dílčím cílům na trase, což je ostatně mnohem praktičtější než poskakování mezi bary. Pití kávy může díky kofeinu pomoci zlepšit soustředění, reakční čas i bdělost, ale hlídejte si množství. Statistiky a tabulky doporučeného denního dávkování jsou sice dobrým ukazatelem, ale spíš se spoléhejte na vlastní zkušenost. Sami víte, kolik kávy vám prospívá a kolik už spíše škodí. Nadměrná konzumace kávy může vést ke zvýšení srdeční frekvence, k roztržitému řízení nebo zhoršenému úsudku, mimo jiné i úsudku o potřebě odpočinku.

Do práce, na výlet nebo na terasu

Kofein může působit jako mírné antidepresivum tím, že zvyšuje hladinu dopaminu, který vyvolává pocit štěstí a povzbuzení. Stejně jako jízda na motorce! Motorkářská fóra jsou (a nás to nepřekvapuje) tématu káva plné. Rozebírá se všechno: doporučené značky kávy, výběr toho nejlepšího kávovaru, kam na motorce umístit termosku nebo kdo zná jaké speciální edice kávy pro motorkáře. Od babetistů přes víkenďáky až po největší drsňáky, kteří z motorky neslezou ani v nejhorším počasí, pro všechny milovníky jízdy na dvou kolech máme v naší stáji početnou flotilu různých káv, balených – jak jinak – do stylových, graficky nádherně vyvedených kanystrů.

Jak vypadá ideální den správného motorkáře? Dát si ráno dobré kafe a pak až do večera jezdit na motorce. Každý motorkář je tak trochu samotář, ale zároveň na svých cestách poznává nové lidi, poslouchá jejich příběhy a pohledy na věci, a to se přece nejlépe dělá u kávy. Motor v srdci, benzín v krvi a kofein v šálku dobré kávy zajistí váš stoprocentní výkon a šťastný dojezd do cíle.