Nakupte za 1.000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Jak vytvořit umělecká latte art díla?

Káva - latté art

Asi vás nepřekvapí, že připravit dobrou kávu je skutečné umění. Ale věděli jste, že existuje i umění připravit hezkou kávu? Teď nemluvíme o servírování, které má v kávové kultuře rovněž významné místo, ale o takzvaném „latte art“, umělecké dovednosti vytvářet dekorativní vzory na povrchu kávy. K chuti a vůni přidává toto umění i estetický zážitek z pití kávy.

Zátiší s kávou a pohoda

K popularitě latte art výrazně přispěly sociální sítě a na nich sdílené fotografie fanoušků této disciplíny. Láká je atmosféra, kterou tyto snímky zprostředkovávají. Pohled na zátiší s kávou obvykle vyvolává pozitivní pocity a přispívá k posilnění obrazu, který o sobě a svém životním stylu lidé na sociálních sítích vytvářejí. Většina fotografií s latte art nabízí obraz uklidňujícího okamžiku, kdy si vychutnáváte lahodný nápoj, sedíte v pohodlném prostředí, pravděpodobně v příjemné společnosti nebo s knihou. Prostě si užíváte fajn chvíle. Latte art má ovšem i komunikační funkci. Autor vám sděluje, že mu záleží na kvalitě jeho práce, na vysoké úrovni produktu, který vytvoří – a tím pádem i na vás, zákazníkovi nebo třeba návštěvě.

Důležité je vědět co, proč a jak dělat

Latte art vyžaduje praxi, zručnost, trpělivost a preciznost baristy, který dokáže vytvářet různé tvary a vzory pomocí mléčné mikropěny. Mezi nejoblíbenější vzory latte art patří jablíčko, srdce, listy či květiny, ale skuteční machři vytvářejí i velmi složité vzory. Latte art signalizuje nejen dovednost baristy při přípravě nápoje, ale vysokou kvalitu mléčné pěny.

Latte art vyžaduje praxi, zručnost, trpělivost a preciznost baristy, který dokáže vytvářet různé tvary a vzory pomocí mléčné mikropěny. Mezi nejoblíbenější vzory latte art patří jablíčko, srdce, listy či květiny, ale skuteční machři vytvářejí i velmi složité vzory. Latte art signalizuje nejen dovednost baristy při přípravě nápoje, ale vysokou kvalitu mléčné pěny.

CoffeeGarage.cz - výběrová káva eshop, Jak vytvořit umělecká latte art díla?, Asi vás nepřekvapí, že připravit dobrou kávu je skutečné umění. Ale věděli jste, že existuje i umění připravit hezkou kávu? Teď nemluvíme o servírování, které má v kávové kultuře rovněž významné místo, ale o takzvaném „latte art“, umělecké dovednosti vytvářet dekorativní vzory na povrchu kávy. K chuti a vůni přidává toto umění i estetický zážitek z pití kávy.,

Základem latte art je připravit dobré espresso a správně našlehat mléko

Pokud vás tato disciplína zaujala, případně závidíte zkušeným baristům, kteří to již mají v ruce, máme pro vás pár začátečnických rad. Zjistíte, co je důležité a jak na to.

  • Potřebujete plnotučné a vychlazené mléko, které zahřejete na teplotu 65 stupňů. Dále se musíte naučit jej správně napěnit a míchat. Je možné, že nejvhodnější styl šlehání budete vy a váš kávovar chvilku hledat. 
  • Naučte se ovládat trysku kávovaru, aby vytvořil potřebný tlak a texturu pěny. Začněte s jednoduchými vzory: jablko, srdce nebo listy.
  • Pro svoje nové hobby budete potřebovat kvalitní konvičku na mléko, pro začátečníky jsou vhodnější konvičky s kulatějším zobáčkem.
  • Latte art se nejlépe daří v nápojích s větším obsahem mléka, jako je latte nebo cappuccino.
  • Používejte kvalitní čerstvou zrnkovou kávu s vyšší aciditou.
  • Správná manipulace se šálkem během tvorby vzorů může pomoci dosáhnout lepší symetrie vzoru na povrchu nápoje.
  • Latte art je dovednost, kterou lze zdokonalovat časem. Každý neúspěch je příležitostí k učení.

Těšíme se na zpětnou vazbu od vás. Můžeme vám s něčím poradit? Nejste si jistí výběrem? Napište nám, prosím, přes kontaktní formulář, nebo se ozvěte na náš e-mail, a my vám rádi poradíme.