Nakupte za 1.000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Jak vám káva pomůže vybrat dárky k Vánocům

Víte, jaká je nejhorší otázka, kterou můžete položit blízkému člověku před Vánocemi? No přece: „Co bys chtěl pod stromeček?“ Nebo možná je ještě o chlup horší: „Chceš, vědět, co chci k Vánocům?“

dárek pro mámu? Co takhle kávu

Tipů a rad, jak vybrat ten správný dárek, je plný internet. Ale přiznejte se: pomohly vám někdy některé vybrat opravdu správně? Anebo vám jen pomohly utratit peníze? Máme pro vás dvě zprávy: jednu zlou a druhou dobrou. Ta zlá je, že neexistuje žádný zázračný generátor nápadů na dárky pro vaše nejbližší, který každý rok několikrát (Vánoce, narozeniny, svátek, svátek matek, promoce…) vyplivne zaručené tipy, jak je udělat šťastnými. Tou dobrou zprávou je, že přijít na to vlastní hlavou není zase až tak těžké. Udělejte si pohodu, uvařte si kávu a připravte si plán.

První podmínkou, kterou musíte splnit, abyste trefili správný dárek, je: mít opravdový zájem. Říkejte si a především žijte následující věty:

  • chci s tebou strávit víc času
  • všímám si, co máš rád, po čem toužíš
  • vnímám, čeho se ti nedostává, co tě štve
  • vím, co oceníš, co by ti ulehčilo život
  • tuším, co dlouhodobě řešíš, co se ti nedaří
  • pozoruji, kdy se zasníš a o čem sníš
  • důvěřuji tvému vkusu a respektuji tvoji volbu

U dárků od srdce platí, že víc než rozpočet a luxus pomáhají tři věci: nápad, přidaná hodnota a kreativní provedení.

  1. Nápad může přijít jako blesk z čistého nebe, ale taky ne. Proto je důležité s daným člověkem strávit nějaký čas, zapnout všechny radary, všímat si jej a stát se lovcem náznaků, jen tak mezi řečí vyslovených přání, zamyšlení, přiznání, sdílení, denního snění, ale třeba i stížností, stesků a trápení. Cílem je najít, co si skutečně přeje, co mu schází a co ho potěší.
  2. Přidanou hodnotou, která i obyčejné předměty za pár korun pozvedne na dárek s velkým „d“, může být například vtip, překvapení, symbol, odkaz na společnou vzpomínku, zážitek, na oblíbený film či písničku, tajné slovo nebo celý slovník, který znáte jenom vy.
  3. Kreativita se týká zpracování, balení, aranžmá a třeba i prostředí a okolností, za jakých dárek předáváte.

Pražíme radost. Tato káva prohlubuje vztahy, sbližuje lidi a inspiruje. Proto, až budete tvořit svůj seznam vánočních dárků, dopřejte si hrnek dobré kávy. Její chuť a vůně vám pomůže vymyslet originální a neopakovatelné dárky pro vaše blízké.